Akyazı Belediye Meclisi’nden 3 yeni mahalle kararı

[ad_1]

Belediye Başkanı Bilal Soykan başkanlığında toplanan Akyazı Belediyesi Aralık ayı olağan meclisinde, Kuzuluk Şose Mahallesi ve Dokurcun’da 2 yeni mahallenin açılması oy birliği ile kabul edildi.

Akyazı Belediyesi Aralık ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı Bilal Soykan’ın başkanlığında gerçekleştirildi. 13 gündem maddesinin görüşülerek karara bağlandığı meclis toplantısı öncesinde belediyenin bir aylık faaliyetlerini içeren video gösterimi gerçekleştirildi. Aylık faaliyetleri içeren videonun ardından ise Belediye Başkanı Bilal Soykan, görevde yükselme sınavı ile müdürlüğe atanan Zabıta Müdürü Seçkin Yıldırım, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Nur Yılmaz, Ruhsat ve Denetim Müdürü Gökhan Kardeş ve Emlak ve İstimlak Müdürü Serhad Baykal’ı meclis üyelerine tanıttı.

Belediyenin çalışmaları hakkında meclis üyelerini bilgilendiren Belediye Başkanı Bilal Soykan, “ İlçemiz için önemli bir projeyi hayata geçirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Terminalimizin ulaştırma bakanlığından ruhsatını aldık.  Bugün gündemimiz içerisinde yer alan madde ile terminal yönetmeliğini belirleyeceğiz. UKOME’nin de güzergâhları belirlemesi ile tam olarak aktif olacak terminalimiz.  UKOME ile görüşmeler yapıyoruz, ilk etapta güzergâhları değiştirmeyeceğiz. Karacasu ve Yahyalı bağlantı yolunun tamamlanmasının ardından güzergahları değiştirebiliriz” dedi.

Ahmet Çetin’in ardından kürsüye çıkan AK Partili Meclis Üyesi Abdurrahim Atmaca da terminal projesi ve ilçeye yapılan yatırımlardan dolayı AK Parti grubu adına Belediye Başkanı Bilal Soykan’a teşekkür etti.  Atmaca, “ Yıllardan beri ilçemizin bir sorunu olan terminal sorununu çözmek size ve bizlere nasip olduğu için Allah’a şükrediyoruz” ifadelerini kullandı.

[ad_2]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir