‘Akyazılılar ile gurur duyuyorum’

[ad_1]

Merkezi Kahramanmaraş olan ve birçok şehirde yıkıma sebep olan depremin ardından Akyazı’nın tek yürek olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Bilal Soykan, “Akyazı halkı ile gurur duyuyorum. Böyle bir topluluğun belediye başkanı olduğum için de çok mutluyum” dedi.

Akyazı Belediyesi Mart ayı olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Bilal Soykan’ın başkanlığında gerçekleştirildi. 12 gündem maddesinin görüşülerek karara bağlandığı meclis toplantısı öncesinde merkezi Kahramanmaraş olan ve birçok şehirde yıkıma sebep olan depremin ardından Akyazı’da gerçekleştirilen çalışmalarını içeren video gösterimi gerçekleştirildi. Yardım çalışmaları ile ilgili meclis üyelerini bilgilendiren Belediye Başkanı Bilal Soykan, “ Akyazı deprem bölgesindeki vatandaşlarımız için tek yürek oldu. İlk günden itibaren vatandaşlarımızın büyük destekleri ile bölgeye onlarca tır yardım malzemesi gönderildi. Arama kurtarma çalışmalarına katılmak üzere 3 ekskavatörümüzü de ilk gün yola çıkararak bölgeye ulaştırdık. Aralıklarla bölgeye gönderdiğimiz 24 personelimiz de bölgede çeşitli görevlerde faaliyet gösterdiler ” dedi.

Belediye Başkanı Bilal Soykan, “ Tüm bu çalışmalarımızın yanı sıra Akyazı Belediyesi olarak Kahramanmaraş’ta kurulacak olan konteyner kente eşyalı bir şekilde 30 adet konteyner koyacağız. İmalat çalışmaları tamamlandı. Biz de yarın bölgeye giderek kurulum çalışmalarına katılacağız. Adapazarı Belediyesi’nin de içerisinde olduğu 850 konteyner bulunacak olan alanda Akyazı halkı adına belediyemizin 30 adet konteynerimiz olacak. Yaraların sarılması adına Akyazı Belediyesi olarak çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz” diye konuştu.

Başkan Soykan’ın konuşmasının ardından gündem dışı konuşmalarda söz alan MHP’li Meclis Üyesi Ahmet Çetin, deprem sonrasındaki çalışmalarından dolayı Belediye Başkanı Bilal Soykan ve desteklerinden dolayı tüm Akyazı halkına teşekkür etti. AK Partili Meclis Üyesi Mustafa Birincioğlu ise Kızılay Akyazı Şubesi olarak deprem bölgesindeki çocuklara oyuncak götüreceklerini ifade etti. Gündem dışı konuşmaların ardından 12 gündem maddesi görüşülerek karar bağlandı. Karara bağlanan gündem maddelerinden 1,2,3,4, 5, 6, 8 ve 12’nci  maddeler oy birliği ile 7’inci madde ise oy çokluğu ile kabul edildi. Gündemin 9’uncu maddesi imar komisyonuna 10 ve 11’inci maddeleri ise hukuk komisyonuna havale edildi.

[ad_2]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir