‘Çocuklarımıza hayvan sevgisini aşılıyoruz’


Akyazı Belediyesi tarafından 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü kapsamında geleneksel olarak düzenlenen resim ve şiir yarışmasının ödül töreninde konuşan Belediye Başkanı Bilal Soykan, “ Yarışmamıza bu sene 1474 öğrenci katıldı. İlçemizde yaşayan çocuklarımıza hayvan sevgisini aşılıyoruz ve aşılamaya da devam edeceğiz” dedi.

Akyazı Belediyesi’nin 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü kapsamında geleneksel olarak düzenlediği ilk ve ortaokullar arası resim ve şiir yarışmasının ödül töreni bu sene Cumhuriyetin 100’üncü yılı etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirildi. Akyazı Sosyal Gelişim Merkezi’nde gerçekleştirilen törene Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Özdemir, AK Parti İlçe Başkanı Mesut Ekrem, BBP İlçe Başkanı Naim Yolcu, MHP İlçe Başkan Yardımcısı Kemalettin Öztürk, Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Çakmak, Mehmet Öztürk ve Ali Özer, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Adem Altun, Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Savaş, oda başkanları, meclis üyeleri, ilçe protokolü, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

1474 öğrencinin hayvan sevgisi temalı resim ve şiirler ile katıldığı yarışmanın ödül töreninde konuşan Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan, “ Belediyemiz ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü dolayısı ile düzenlediği yarışmamızda çocuklarımızın ve velilerimizin dikkatlerini çekerek onlarda hayvan sevgisi adına farkındalık oluşturmak istedik.  Bu sene ödül törenimizi Cumhuriyetin 100.  yıl etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştiriyoruz. İnanıyoruz ki ülkemiz birlik ve beraberliğimizle nice yüz yıllara ulaşacak ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti ilelebet payidar kalacak” dedi.

Programda konuşan Doğa Canlılarını Koruma ve Yaşatma Derneği İl Başkanı Betül Sakalısarı ise, “ Akyazı Belediyesi Sokak Hayvanları Bakımevi bölgenin en iyi yaşam alanı. Hayvanların özgürce rehabilite edildikleri örnek bir mekan. Akyazı Belediyemiz bu anlamda bir farkındalık oluşturdu ve ilke imza attı. Umarım diğer belediyelere örnek olur. Sevgi varsa her şey var. Saf sevgisi sadece çocuklarda ve sokak hayvanlarının gözlerinde görebilirsiniz. Çocuklarımızı ne kadar hayvan sevgisi ile yetiştirirsek sağlıklı nesiller de yetiştirmiş oluruz. Ben Belediye Başkanımız Bilal Soykan’a sevgi dolu bir belediye başkanı olduğu için teşekkür ediyorum. Gururumuz ve farkındalığımızsınız. Başarılarınızın devamını temenni ediyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir