Mezbaha ve Canlı Hayvan Borsası’na görkemli açılış

[ad_1]

Akyazı Belediyesi tarafından yapımı 6 ayda tamamlanan Mezbaha ve Canlı Hayvan Borsası Projesi, görkemli bir törenle açıldı. Açılış töreninde konuşan Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan, “ 16 milyon liraya ilçemize kazandırdığımız bu tesis vatandaşlarımıza ve üreticilerimize hayırlı olsun” dedi.

Akyazı Belediyesi’nin Yeniorman Mahallesi’nde belediye ait 19 bin metrekarelik arsanın yaklaşık 10 bin metrekaresinde hayata geçirdiği Mezbaha ve Canlı Hayvan Borsası Projesi gerçekleştirilen törenle açıldı. 16 milyon liraya mal olan ve içerisinde mezbaha, canlı hayvan borsası, et lokantası, kafeterya ve sosyal alanların bulunduğu tesisin açılış törenine AK Parti Sakarya Milletvekilleri Lütfü Bayraktar ve Murat Kaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, eski Milletvekili Recep Yıldırım, ilçe belediye başkanları, AK Parti İlçe Başkanı Mesut Ekrem, SESOB Başkanı Hasan Alişan, STB Başkanı Mustafa Genç, ATSO Başkanı Z. Şinasi Bayraktar, Akyazı Ticaret Borsası ve Ziraat Odası Başkanı Ali Şener Bayraktar, ilçe protokolü ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan törenin açılış konuşmasını Yeniorman Mahallesi Muhtarı ve Akyazı Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Savaş gerçekleştirdi. Savaş, hizmete açılan tesis için Belediye Başkanı Bilal Soykan’a teşekkür etti. Ahmet Savaş’ın ardından kürsüye çıkan Akyazı Ziraat Odası Başkanı Ali Şener Bayraktar, Mezbaha ve Canlı Hayvan Borsası’nın üreticiler için önemli bir tesis olduğunu vurgulayarak, “ Bu tesisin açılmasında emekleri olan başta Belediye Başkanımız Bilal Soykan olmak üzere herkese teşekkür ederim” diye konuştu.

Hizmete açılan Akyazı Belediyesi Mezbaha ve Canlı Hayvan Borsası’nın Akyazı’ya ve Sakarya’ya hayırlı olmasını dileyen Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, “ Sakarya’mıza böyle bir eser kazandırdıkları için başta Belediye Başkanımız Bilal Soykan olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi. Akyazı’ya yapılan hizmetlerden de söz eden Başkan Yüce,  “Akyazı’nın hiçbir eksiği olmayacak. Elimizden gelen tüm imkanları seferber edeceğiz. Büyükşehir Belediyesi olarak toplamda 206 milyon 785 bin liralık yatırım gerçekleştirdik. Bir o kadar daha yapacağız inşallah. Akyazı’da yılsonuna kadar asfaltlanmamış grup yolumuz kalmayacak” ifadelerini kullandı.

[ad_2]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir