Akyazı Belediyesi depremzede hayvanlara sahip çıktı

[ad_1]

Akyazı Belediyesi Sokak Hayvanları Bakımevi depremzede hayvanların yeni yuvası oldu. Hayvansever vatandaşlar tarafından Akyazı’ya getirilen kedi ve köpekler burada tedavi edildiğini ifade eden Belediye Başkanı Bilal Soykan, “Enkazdan kurtarılan ve sokakta sahipsiz kalan hayvanlarımızı burada misafir ediyoruz. Depremin hemen ardından insani yardımlarımızın yanı sıra kedi ve köpek maması yardımlarımızı da bölgeye gönderdik. Hem insanlarımıza hem de hayvanlarımıza Akyazı Belediyesi olarak hizmet etmeye devam ediyoruz. Çünkü yaratılanı seviyoruz yaratandan ötürü” dedi.

Akyazı’da 142 depremzede ailenin de misafir edildiğini ifade eden Belediye Başkanı Bilal Soykan, “ Toplam 1140 kişi geldi ilçemize. Bir aileyi de kendi evimde misafir ediyorum. Akyazı ve Sakarya halkının misafirperverliğini burada göstermeye çalışıyoruz. Bölgeden ilçemize gelen depremzede sayısı günden güne artıyor. Biz onlara yardımcı olmaya ve misafir etmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Betül Sakalısarı, “ Buraya getirdiğimiz dostlarımızdan 6 kedi ve 5 yavru köpeğimiz enkazdan çıktı, klinikte tedavi görüyorlar. Diğerleri de Akyazı Belediyesi Sokak Hayvanları Bakımevinde, belediyemizin himayesindeler. Rutin kontrolleri ve tedavileri devam ediyor. İnşallah hep birlikte bu travmayı da atlatacağız. Derneğim, şahsım, Türkiye’deki tüm STK ve hayvan severlerin sesi olarak Akyazı Belediye Başkanımız Bilal Soykan’a teşekkür ediyorum. İnsani yardımın yanı sıra mama yardımında bulundu ve yaşam evinin kapılarını depremzede hayvanlarımıza açtılar. Kendisine çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.   

[ad_2]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir