Akyazı İlçe Terminali görkemli bir törenle açıldı

[ad_1]

Akyazı Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan ‘Akyazı İlçe Terminali’ görkemli bir törenle açıldı. Açılış töreninde konuşan Belediye Başkanı Bilal Soykan, “ Terminalimiz Akyazı’mıza hayırlı olsun “ dedi.

Akyazı’nın uzun yıllardır ihtiyacı olan ve Akyazı Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan Akyazı İlçe Terminali görkemli bir törenle açıldı. Fatih Mahallesi’nde 3 bin 500 metrekare alan üzerinde 8 milyon 772 bin liraya inşa edilen terminalin açılış törenine Vali Çetin Oktay Kaldırım, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, MHP Sakarya eski Milletvekili Zihni Açba, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık,  ilçe belediye başkanları, Akyazı Kaymakamı Yakup Güney, Akyazı Cumhuriyet Başsavcısı Ufuk Turan, ATSO Başkanı Z. Şinasi Bayraktar, Akyazı Ticaret Borsası Başkanı Ali Şener Bayraktar, AK Parti İlçe Başkanı Mesut Ekrem, MHP İlçe Başkanı Soyhan Sofuoğlu, ilçe protokolü ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşının okunması ile başlayan törenin açılış konuşmasını Belediye Başkanı Bilal Soykan gerçekleştirdi. Akyazı’nın önemli bir ihtiyacı olan Akyazı İlçe Terminali’ni açmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Başkan Soykan, “ Bugün ilçemiz için çok önemli, çok özel ve güzel bir gün. Uzun yıllardır eksikliği hissedilen ve çokça zikredilen ilçe terminalimizi bugün hep birlikte hizmete açıyoruz” ifadelerini kullandı.

Terminali’nin Akyazı’ya hayırlı olmasını dileyen Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, “ Bizler, sizlerin ihtiyaçlarına en kısa sürede cevap verebilmek adına gündüz-gece demeden çalışıyoruz. Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar bütün ilçe belediyelerimizle baş başa vererek yeni projeleri birlikte hayata geçiriyoruz. Akyazı en güzel hizmetleri hak eden bizim gözbebeğimiz olan bir ilçe. İnşallah hep birlikte Akyazımızı daha nice güzel hizmetlerle buluşturacağız. Hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

[ad_2]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir