Binlerce vatandaş Acelle Yaylası’nda buluştu

[ad_1]

Akyazı Belediyesi ve Hanyatak Mahallesi Güzelleştirme Derneği tarafından düzenlenen ve 3 gün süren 34. Acelle Yaylası Kadırga Şenlikleri binlerce vatandaşın katılımı ile gerçekleşti.

Türkiye’nin en büyük yayla şenliklerinden bir tanesi olarak kabul edilen Akyazı Acelle Yayla Şenlikleri’nin 34’üncüsü büyük bir coşku ile gerçekleşti. Binlerce vatandaşın katıldığı ve doyasıya eğlendiği şenliğin son günündeki etkinliklere Vali Çetin Oktay Kaldırım, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan, AK Parti İlçe Başkanı Mesut Ekrem, MHP İlçe Başkanı Soyhan Sofuoğlu, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, STK temsilcileri ve protokol üyeleri katıldı.

Üç gün boyunca Akyazı’nın yanı sıra çevre il ve ilçelerden binlerce vatandaşın keyifli vakit geçirdikleri şenlik alanında vatandaşları selamlayan Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan, “Hanyatak Mahallesi Güzelleştirme Derneği ile birlikte düzenlediğimiz ve Türkiye’nin en büyük yayla şenliklerinden olan Acelle Yayla Şenlikleri’nde siz değerli hemşerilerimizle bir arada olmaktan çok mutluyuz. 34’üncüsünü düzenlediğimiz bu güzel etkinliğimizi güzelleştiren siz değerli hemşerilerimize, bizleri yalnız bırakmayan değerli Valimize, İl Başkanımıza, İlçe Başkanlarımıza ve tüm katılımcılara teşekkür ediyorum” dedi.

 

[ad_2]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir